Ciężarówka z Białorusi dla kopalni - Żurawie i maszyny budowlane

żuraw TEREX AC200
żurawie samojezdne i maszyny budowlane
Przejdź do treści

Ciężarówka z Białorusi dla kopalni

Aktualności > Archiwum 2013


Największa ciężarówka świata BelAZ 75710


Najnowszym dziełem firmy BelAZ jest model o nazwie 75710, największa ciężarówka na świecie, która na swoją wywrotkę może zabrać 450 ton ładunku.
Firma BelAZ to jeden z ewenementów Środkowo-Wschodniej Europy. Przedsiębiorstwo, które zostało utworzone w 1948 roku, obronną ręką przeszło okres rozpadu Związku Radzieckiego i transformacji ustrojowej. Dziś to jedno z najprężniejszych przedsiębiorstw nie tylko Białorusi, ale i Wspólnoty Niepodległych Państw, do której należą niektóre poradzieckie republiki i sama Rosja. BelAZ wyspecjalizował się w wytwarzaniu pojazdów ciężarowych specjalnego przeznaczenia. Ich produkty okazały się na tyle wytrzymałe, że - jak informuje producent - trafiły do siedemdziesięciu państw świata, w tym do Polski. Trzon produkcji białoruskiej firmy stanowią wielkogabarytowe ciężarówki, wykorzystywane do wywozu urobku w kopalniach odkrywkowych. Wśród nich wyróżnia się model 75710 - największy samochód ciężarowy świata.
Jego wymiary to 20,6 m długości, 9,87 m szerokości i 8,17 m wysokości. To gabaryty, jakie mogłaby mieć niewielka kamienica. Samochód o wadze 360 ton może przewieźć ładunek o wadze 450 ton. Aby unieść ten ciężar, na felgi o średnicy 63 cali nałożono gigantyczne opony, których wysokość to około cztery metry.(fot. materiały prasowe)

J
ednostkę napędową BalAZa 75710 stanowią dwa silniki Diesla 16V o pojemności 65 l każdy. Łącznie oddają one do dyspozycji kierowcy moc 4 664 KM i moment obrotowy o wartości 18 626 Nm. Pojazd rozpędza się do prędkości 64 km/h. Same dwa zbiorniki paliwa mają pojemność 2,8 tys. litrów każdy, a o właściwą temperaturę pracy tej gigantycznej jednostki dba układ chłodzenia o pojemności 890 litrów. BelAZ 75710 przeznaczony jest do pracy w kopalni i nie ulega wątpliwości, że zyska zainteresowanie na rynku podobnych pojazdów. Z pewnością pomoże w tym wpis do Księgi Rekordów Guinnessa, o który stara się białoruska firma.


Chiński żuraw udźwig 4000 t
CC 2500 TEREX
Bendini Crespellano Italy
TEREX AC 100/4
wciągarka hydrauliczna
żuraw Bendini
Wróć do spisu treści