Michelin - Żurawie i maszyny budowlane

żuraw TEREX AC200
żurawie samojezdne i maszyny budowlane
Przejdź do treści

Michelin

Aktualności > Archiwum 2014


Opony których nie trzeba pompować. Michelin otwiera pierwszą na świecie fabrykę opon bezciśnieniowych
Firma Michelin otworzyła w Piedmont w Stanach Zjednoczonych nowoczesną fabrykę produkującą opony bezciśnieniowe. Powstawać tam będzie ogumienie z linii Michelin Tweel, które eliminuje problem przebicia i nieprawidłowego ciśnienia
Fabryka Michelin w Piedmont to pierwszy tego typu zakład na świecie. Firma będzie w niej produkować innowacyjne niewymagające pompowania opony radialne Michelin X Tweel do zastosowań komercyjnych.

Linia opon Michelin Tweel wymyślona przez inżynierów Michelin ze Stanów Zjednoczonych to rewolucyjne opony niepneumatyczne, które zmieniają dotychczasowe myślenie na temat ogumienia. Linia Michelin Tweel to połączenie opony i koła w jednej stabilnej konstrukcji. Michelin Tweel składa się ze sztywnej piasty przytwierdzonej do bieżni za pomocą elastycznych i sprężystych poliuretanowych ramion w formie żeber.

W przeciwieństwie do konwencjonalnego ogumienia Michelin Tweel nie wymagają pompowania, rozwiązując tym samym powszechny problem przebitej opony będący zmorą każdego kierowcy.

Nowa fabryka umożliwi Michelin zwiększenie produkcji wyróżnionej wieloma nagrodami opony Michelin X Tweel SSL dla mini ładowarek skrętno-poślizgowych, a także rozpoczęcie produkcji nowej opony Michelin X Tweel TURF będącej oryginalnym wyposażeniem maszyn John Deere z serii ZTRAK 900.

Nowa fabryka Michelin w Piedmont ma powierzchnię ponad 12,5 tys. m2 i jest 16. zakładem produkcyjnym francuskiej firmy w Stanach Zjednoczonych. Michelin zainwestuje w ten obiekt ok. 50 milionów USD.

Michelin X Wweel

Po raz pierwszy rozwiązanie zostało zaprezentowane podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w 2004 roku. MICHELIN X TWEEL to zaawansowana bezciśnieniowa opona radialna, która posiada wszystkie cechy opony tradycyjnej, jednak nie wymaga pompowania, co eliminuje ryzyko „złapania gumy”.

Wielu użytkowników maszyn przemysłowych chcąc zredukować przestoje wynikające z uszkodzenia opon, decydowało się na rozwiązania alternatywne, które jednak obniżały przyczepność, sterowność i komfort jazdy. MICHELIN X TWEEL w porównaniu z oponami pneumatycznymi zapewnia wiele korzyści
m.in. brak konieczności utrzymywania prawidłowego ciśnienia, łatwy montaż, odporność na uszkodzenia, większą wydajność, a także dłuższy czas użytkowania.

Chiński żuraw udźwig 4000 t
CC 2500 TEREX
Bendini Crespellano Italy
TEREX AC 100/4
wciągarka hydrauliczna
żuraw Bendini
Wróć do spisu treści