2016.02.15 SL 3800 podnosi konstrukcje dachowe na stadionie... - Żurawie i maszyny budowlane

żuraw TEREX AC200
żurawie samojezdne i maszyny budowlane
Przejdź do treści

2016.02.15 SL 3800 podnosi konstrukcje dachowe na stadionie...

Aktualności > Archiwum 2016-2019
Sarens SL 3800 montuje dach
wersja oryginalna heavyliftpfi.com - News  Desk

Czwartek, 14 stycznia 2016
Sarens postanowił wykorzystać swój 650- tonowy Terex Superlift 3800 do podnoszenia konstrukcji stalowej, ze względu na jego "wszechstronność" i "duży udźwig na krótkim promieniu, a także duży udźwig na większych promieniach bez rekonfiguracji wysięgnika" - wyjaśnia kierownik projektu Sarens, Sam Voeten.
Żuraw został przetransportowany ponad 800 km z lokalizacji w Cherbourg we Francji na miejsce budowy stadionu, przy użyciu łącznie 46 samochodów ciężarowych. "Musieliśmy przewieźć w sumie 540 ton przeciwwagi dla tej konfiguracji (pwaga podwozia, centralny balast, podstawa pwagi SuperLiftu), aby wykonać wszystkie przewidziane prace" - powiedział Voeten.
Guntram Jakobs, kierownik działu marketingu w Terex Cranes, wyjaśnił, że model Superlift 3800 doskonale nadaje się do transportowania na duże odległości. "Każdy z elementów ma do 3 m szerokości, a więc widać, że żuraw Superlift 3800 został zaprojektowany specjalnie do łatwego transportu. Elementy o tych wymiarach mogą być transportowane we wszystkich krajach na świecie, a dodatkowe funkcje jak chowanie sekcji „jedna w drugą” i wymienne elementy przeciwwagi pozwalają na zmniejszenie ilości potrzebnych ciężarówek i rzeczywiste oszczędności w kosztach transportu”.
Sam Voeten kontynuuje: "Tunele wjazdowe na stadion mają tylko 5 m wysokości i 4 m szerokości, dlatego małe wymiary transportowe żurawia Superlift 3800 pozwoliły na dostarczenie go bezpośrednio do wnętrza stadionu". Na miejscu, 5-osobowa grupa pracowników, w ciągu czterech dni, zmontowała żuraw w konfiguracji z 60 m głównym wysięgnikiem , 42 m pochylanym i 36 m masztem Superliftu.
Na podwozie żurawia zostało założone 165 ton przeciwwagi, 50 ton balastu centralnego i 325 ton na podstawę przeciwwagi SuperLiftu z zakresem promienia od 11 do 19 m. Zadaniem żurawia było podniesienie wstępnie zmontowanych elementów konstrukcji stalowej podpierającej dach i mniejszych zewnętrznych elementów kołnierzowych – każdy o wadze ok. 50 ton. Podpory dachowe zostały umieszczone na całym obwodzie stadionu i żuraw miał ograniczone miejsce, aby wykonać swoją pracę - wyjaśnił Voeten. "Terex pomógł nam poprzez kalkulację specyficznych warunków ustawienia dla tego projektu i odpowiadające tym warunkom maksymalne dopuszczalne
prędkości wiatru na różnych promieniach pracy".
Pracując na promieniu 43 m, żuraw podniósł dużą 150-tonową konstrukcję wewnętrzną i umieścił ją na wysokości 45 m. Dla mniejszych elementów 50-tonowych wymagany był promień roboczy 81 m.

Chiński żuraw udźwig 4000 t
CC 2500 TEREX
Bendini Crespellano Italy
TEREX AC 100/4
wciągarka hydrauliczna
żuraw Bendini
Wróć do spisu treści