2019.07.21 Historia - SkyHigh Belgia producent podnośników - Żurawie i maszyny budowlane

żuraw TEREX AC200
żurawie samojezdne i maszyny budowlane
Przejdź do treści

2019.07.21 Historia - SkyHigh Belgia producent podnośników

Aktualności > Archiwum 2016-2019
Firma SkyHigh bankrutuje

Belgijski producent podnośników SkyHigh NV ogłosił upadłość i zamknął swoją fabrykę.
Ostatecznie bankructwo zostało potwierdzone przez sąd gospodarczy w Antwerpii w dniu 13 września 2011 r. Wiele prób skontaktowania się z SkyHigh, które wyprodukowało szereg podnośników samobieżnych i specjalnych maszyn szynowych, nie powiodło się.

Fabryka SkyHigh koło Antwerpii
Strona internetowa firmy nie działa, główna linia telefoniczna także nie działa, a próby dotarcia do właściciela P. Erika Achten za pośrednictwem telefonu komórkowego również nie dały rezultatu. Jest jednak dokument potwierdzający niewypłacalność firmy, potwierdzający wcześniejsze informacje od dostawców. Pan Achten prawdopodobnie założył nową firmę zajmującą się używanym sprzętem, ale nie zostało to nadal potwierdzone.
SkyHigh to firma o długiej tradycji, której początki sięgają lat 80-tych, kiedy jej nazwa brzmiała Etramo. Jej 12-metrowy samojezdny podnośnik był podobny do modelu Nifty Height Rider, ale nigdy nie udało mu się osiągnąć sukcesu tego produktu. Firma montowała również podnośniki na podwoziach typu pick-up, a  a w ostatnich latach odniosła sukces z niszowymi wersjami montowanymi na pojazdach szynowych i modelami do pracy w atmosferach wybuchowych ATEX.
Szynowo-kołowa wersja podnośnika 12 m


Próby kontaktu z P. Achtenem w celu uzyskania informacji, czy podjęto jakiekolwiek kroki w zapewnieniu bieżącej dostawy części zamiennych nie dały rezultatu. Mamy nadzieję, że wielu dostawców komponentów elektrycznych i hydraulicznych skontaktuje się z właścicielami podnośników, aby zaoferować bezpośrednie dostawy.
 
Nie są znane żadne szczegóły dotyczące bankructwa SkyHigh, chociaż nie jest to niespodzianką. Smutne jest, że mały specjalista, rodzinny producent doszedł „do ściany” w ten sposób. Pan Achten ciężko pracował, aby jego produkty były wyjątkowo niezawodne i szybko reagował na uwagi klientów w kwestii ulepszania produktów. Jednak firma wprowadziła niewiele nowych produktów, a oferowane maszyny były strukturalnie oparte na projektach z lat 90-tych i fabryka koncentrowała się na produktach specjalnych. Polityką dla standardowych maszyn była ciągła ewolucja w zakresie systemów elektrycznych, elektronicznych i hydraulicznych oraz potencjalnie sprawiła, że każda nowa maszyna różniła się trochę od tych, które zostały wcześniej wyprodukowane. Firma nie zdołała też zbudować dobrej sieci dystrybutorów, co oznacza, że opierała się na niewielkiej grupie wyspecjalizowanych klientów. I wreszcie w ostatnich latach niewiele lub nic nie wydała na marketing lub świadomość marki, polegając na przekazywaniu wiadomości z ust do ust i powtarzaniu zamówień.

Dobrą wiadomością jest, że firma Holland Lift w kwietniu 2012 postanowiła przejąć dostawę części zamiennych do podnośników SkyHigh. Oczywiście praktyka pokaże, jaki będzie stan faktyczny i czy firma przejmuje tylko dostawy części zamiennych, czy także dokumentację maszyn. Jest to o tyle ważne, że część użytkowników dokumentacji już nie posiada, a po sprzedaży maszyny nowy nabywca nie ma za bardzo jak jej uzyskać.

Na podstawie artykułów z vertikal.netChiński żuraw udźwig 4000 t
CC 2500 TEREX
Bendini Crespellano Italy
TEREX AC 100/4
wciągarka hydrauliczna
żuraw Bendini
Wróć do spisu treści